misja

Kreacja domowych przestrzeni życiowych opracowana dla konkretnych osób, z uwzględnieniem indywidualnych
warunków oraz najnowszych rozwiązań projektowych i wieloletniego doświadczenia pracy nad dziesiątkami
projektów w celu stworzenia pełnej harmonii wystroju wnętrz z charakterem i sposobem życia jego mieszkańców.

profil

Projektowaniem Wnętrz zajmujemy się od 2002 roku. Naszą specjalnością jest Design: miejsca, przedmiotu, mebli. Pracujemy zarówno z klientami indywidualnymi, jak i z przedsiębiorcami czy firmami (banki, restauracje,apteki, gabinety lekarskie, kancelarie prawnicze, salony sprzedaży, etc).
W ogromnym skrócie możemy powiedzieć: Tworzymy Piękne Wnętrza, w których spotykają się Piękno Formy i Piękno Artystycznego Ducha.
Tworząc Wyjątkowe Projekty wnętrz korzystamy zarówno ze zdobytego przez nas wykształcenia – oboje jesteśmy Historykami Sztuki – jak i z wieloletniego doświadczenia w pracy Projektanta Wnętrz.

Łącząc tę wiedzę z wiedzą stricte projektową wzbogaconą dodatkowo malarskimi doświadczeniami możemy tworzyć projekty dowolnych wnętrz z uwzględnieniem zarówno całej sfery projektowej (ergonomia, funkcjonalność, estetyka) oraz tej niezwykle cennej i unikalnej „historyczno-sztucznej” tkanki, która pozwala na wykraczanie poza panujące w danym momencie trendy czy mody i projektowanie wnętrz niebanalnych, nieszblonowych, a przede wszystkim niezwykle klimatycznych i po poprost PIĘKNYCH.

współpraca

Każdy projekt jest inny, bo każdy z nas ma swój własny kod estetyczny i zdecydownie różne potrzeby i poziomy absorpcji piękna, ale też i różne oczekiwania w sferze funkconalności, ergonomii i wygody funkcjonowania w danym wnętrzu, współpracę z inwestorem możemy podzielić na kilka podstawowych etapów:

– etap „rozpoznania dla kogo projektujemy” – w bardzo dużym uproszczeniu:
a) zbieramy informacje od inwestora pozwalające na określenie upodobań estetycznych i zakreślenie stylistyki wnętrz
b) analizujemy sposób w jaki funkcjonuje na codzień (ergonomia i funkcjonalność)
c) opracowujemy zakres produktowy (uściślenie materiałowe i cenowe zakładanego budżetu)

– etap przygotowania projektu i jego wizualizacji (zakończony prezentacją wizualizacji projektu)

–  etap nanoszenia ewentualnych poprawek i zmian

–  etap kosztorysu i dokonywania w nim ewentualnych zmian (wraz ze wskazaniem wszystkich materiałów użytych w projekcie – meble, AGD, oświetlenie, podłogi, glazura, terakota, kamień naturalny, armatura, ceramika, wystrój okien, okładziny ścienne, tapety, tynki strukturalne, kolorystyka, dodatki, obrazy, rzeźby, inne)

–  etap przygotowania rysunków wykonawczych (ze schematem elektryki i hydrauliki)

–  etap nadzoru autorskiego (wizyty na budowie i nadzór nad pracami wykończeniowymi)

kto za tym stoi?

Agata Anna Smolińska
dyplomowany projektant wnętrz, historyk sztuki (KUL), artysta plastyk (w wolnych chwilach tworzy kopie ikon i średniowiecznego malarstwa tablicowego przy użyciu technik historycznych).

Waldemar Smoliński
projektant, wnętrz, designer, historyk sztuki (KUL)

media

Od maja 2013 roku rozpoczęliśmy współpracę z firmą Gala Dom i Wnętrze przy realizacji odcinków programu Akademia Domu i Wnętrza realizowanego przez TVP 3 Lublin.